O C.B. SEIS DO NADAL PARTICIPARÁ NO XII TORNEO INTERNACIONAL SUB14 DE ENTROIDO DO GD GAFANHA

.

O Club Baloncesto Seis do Nadal - Coia participará un ano máis no XII Torneo Internacional "Cidade da Gafanha de Nazaré" de Sub14 Masculino e Feminino que se celebrará os próximos días 25 e 26 de febreiro do 2017 no Pavillón de Gafanha de Nazaré (Portugal).

.

O Club Baloncesto Seis do Nadal - Coia, único club que participou en tódalas edicións do torneo, participará co equipo Infantil Masculino "A", dirixido e adestrado por Silvia Caíño e Óscar Álvarez, e co equipo Infantil Feminino "A", adestrado por Diego Montenegro e Sandra Solano.

..

Os horarios de xogo dos partidos que disputarán os nosos combinados no XII Torneo Internacional "Cidade da Gafanha de Nazaré" de Sub14 Masculino e Feminino son os seguintes:

.

.

.

Os equipos Cadetes acompañarán aos grupos infantís

.

Os conxuntos Cadete Masculino "A" e Cadete Feminino do Club Baloncesto Seis do Nadal - Coia acompañarán aos dous combinados infantís na súa viaxe a Gafanha de Nazaré e aproveitarán os dous días en terras lusas para disputar tres partidos amistosos como preparación de cara as súas últimas fases das competicións.

OS XOGADORES DO EQUIPO DE LIGA EBA ENTREGARON O PREMIO DO CONCURSO "O PARTIDO DO SELFIE"

(Cristian García e Brais Mallo, xogadores do equipo de Liga EBA do club, entregaron o premio aos gañadores do concurso)

.

Os xogadores do equipo de Liga EBA do Club Baloncesto Seis do Nadal - Coia, Cristian García e Brais Mallo, fixeron entrega do premio do concurso "O partido do Selfie" levado a cabo durante o partido de Liga EBA do pasado sábado día 18 de febreiro no Pavillón de Navia ante o Pozo Sotón BVM2012 (Mieres) con vitoria para o equipo visitante por 71-79.

.

Os gañadores do concurso recibiron como regalo, e das máns dos xogadores do equipo de Liga EBA, un almorzo para catro persoas na Churrería Brétema, un dos colaboradores do Club Baloncesto Seis do Nadal - Coia na presente tempada.

.

.

(Publicación gañadora do concurso "O partido do Selfie")

O SÉNIOR MASCULINO DE LIGA EBA VIAXA A PONFERRADA NA 18ª XORNADA DA COMPETICIÓN

..

RES. LAS ENCINAS CDP (Ponferrada)

 .

SYNGENTA SEIS DO NADAL (Vigo)

.

Liga EBA Grupo AB 2016/2017 - 18ª xornada

Hora: sábado 25 de febreiro ás 18:30 horas

Lugar: Pavillón El Toralín (Ponferrada)

.


O SÉNIOR FEMININO DE 1ª AUTONÓMICA VIAXA A OURENSE NA ÚLTIMA XORNADA DA PRIMEIRA FASE

..

..

UNIVERSITARIO CAMPUS (Ourense)

 .

SEIS DO NADAL - COIA (Vigo)

.

Liga 1ª Autonómica Sénior Feminina 2016/17 - 10ª xor.

Hora: sábado 25 de febreiro ás 16:00 horas

Lugar: Pavillón Universitario (Ourense)

XORNADA LIGAS 1ª DIVISIÓNS: XORNADA 25 E 26 DE FEBREIRO

 .

 

Júnior Feminino (Liga 1ª División - 15ª xornada)

.

- Sivsa Seis do Nadal Vs Pontumio Panadería Puente

(Aprazado)

 

Infantil Masculino (Liga 1ª División 2ª Fase - 4ª xornada)

.

- Básquet Coruña Vs Toolmaker Seis do Nadal

Hora: martes 28 ás 19:00 h. Lugar: Ventorrillo (A Coruña)

 

Infantil Feminino (Liga 1ª División 2ª Fase - 4ª xornada)

.

- PBB "A" Vs Comunygal Seis do Nadal

Hora: luns 27 ás 20:00 h. Lugar: Pav. Municipal (O Porriño)

 

Preinfantil Feminino (Liga 1ª Div. 2ª Fase - 4ª xornada)

.

- CB Allariz Vs Clínica Dental Romeo Seis do Nadal

Hora: sábado 25 ás 12:00 h. Lugar: Pav. Municipal (Allariz)

XORNADA 2ª E 3ª DIVISIÓNS E MINI: XORNADA 25 E 26 DE FEBREIRO

.

 

Sénior Masculino (Liga 3ª División - 17ª xornada)

 

- Restaurante O Lagar Seis do Nadal Vs U.R.E.C.A.

Hora: domingo 26 ás 20:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Júnior Masculino (Liga 2ª División - 16ª xornada)

 

- Apóstol Vs Seis do Nadal - Coia

Hora: sábado 25 ás 11:00 h. Lugar: Colexio Apóstol (Vigo)

 

- Seis do Nadal "B" Vs PBB" B"

Hora: domingo 26 ás 18:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Júnior Feminino (Liga 2ª División - 17ª xornada)

 

- CB Allariz Vs Seis do Nadal Illas Cíes

(Aprazado)

XORNADA LIGAS LINCO CONCELLO VIGO 2017: VENRES 24 DE FEBREIRO

..

Categoría Mini (4ª xornada Liga LINCO)

.

Data: venres 24 ás 16:20 h. Lugar: Pavillón de Navia

- Os Marinenses Balaídos Vs As Torres Seis do Nadal

- Os Porriñeses D. Fléming Vs Os Ferroláns Pintor Laxeiro

- Os Salvaterrenses Balaídos Vs Os Limiaos Navia

 ..

Data: venres 24 ás 16:45 h. Lugar: Pavillón de Navia

- Os Marinenses Balaídos Vs Os Porriñeses D. Fléming

- As Torres Seis do Nadal Vs Os Salvaterrenses Balaídos

- Os Ferroláns Pintor Laxeiro Vs Os Limiaos Navia

.

Categoría Premini (4ª xornada Liga LINCO)

.

Data: venres 24 ás 17:10 h. Lugar: Pavillón de Navia

- Os Catoirenses Navia Vs Os Lalinenses Balaídos Berbés

- Os Esturáns Celso Emilio Vs Os Moañenses P. Laxeiro

- Os Pozos Seis do Nadal Vs Os Cuntenses D. Fléming

- As Fraguas Seis do Nadal Vs Os Lucenses D. Fléming

 .

Data: venres 24 ás 17:35 h. Lugar: Pavillón de Navia

- Os Catoirenses Navia Vs Os Moañenses D. Fléming

- Os Lalinenses Balaídos Berbés Vs Os Cuntenses Fléming

- Os Esturáns Celse Emilio Vs As Fraguas Seis do Nadal

- Os Pozos Seis do Nadal Vs Os Lucenses Doutor Fléming

O SÉNIOR MASCULINO DE LIGA EBA ESTIVO MOI PRETO DE CONSEGUIR A SÚA PRIMEIRA VITORIA EN LIGA

..

SYNGENTA SEIS DO NADAL (Vigo) 71

 .

POZO SOTÓN BVM2012 (Mieres) 79

.

Liga EBA Grupo AB 2016/2017 - 17ª xornada

Hora: sábado 18 de febreiro ás 20:00 horas

Lugar: Pavillón Navia (Vigo)

 

 

 

 

(Fotografías de Pury Lago durante á 17ª xornada da Liga EBA)

.


O SÉNIOR FEMININO DE 1ª AUTONÓMICA LOGRA UNHA IMPORTANTE VITORIA ANTE CARMELITAS OURENSE

..

..

SEIS DO NADAL - COIA (Vigo) 63

 .

GADASA S. CARMELITAS (Ourense) 55

.

Liga 1ª Autonómica Sénior Feminina 2016/17 - xor.

Hora: domingo 19 de febreiro ás 19:00 horas

Lugar: Pavillón Navia (Vigo)

XORNADA LIGAS 1ª DIVISIÓNS: XORNADA 18 E 19 DE FEBREIRO

 .

 

Júnior Feminino (Liga 1ª División - 14ª xornada)

.

- La Cibertienda CLB 89 Vs Sivsa Seis do Nadal 27

Hora: domingo 19 ás 12:00 h. Lugar: Fontecarmoa (Vilagarcía)

 

Infantil Masculino (Liga 1ª División 2ª Fase - 3ª xornada)

.

- Toolmaker Seis do Nadal 46 Vs Básket Ferrol 42

Hora: sábado 18 ás 20:00 h. Lugar: Pav. Balaídos (Vigo)

 

Infantil Feminino (Liga 1ª División 2ª Fase - 3ª xornada)

.

- Comunygal Seis do Nadal 37 Vs G. La Junquera CLB 53

Hora: sábado 18 ás 12:00 h. Lugar: Pavillón Navia (Vigo)

 

Preinfantil Masculino (Liga 1ª Div. 2ª Fase - 2ª xornada)

.

- Baloncesto Narón 29 Vs Autos González Seis do Nadal 62

Hora: domingo 19 ás 18:00 h. Lugar: A Solana (Narón)

 

Preinfantil Feminino (Liga 1ª Div. 2ª Fase - 3ª xornada)

.

- C. Dental Romeo Seis Nadal 51 Vs Carmelitas Ourense 41

Hora: sábado 18 ás 10:00 h. Lugar: Pavillón Navia (Vigo)

 

Alevín Feminino (Liga 1ª División 2ª Fase - 4ª xornada)

.

- EDO Blanco Amor 23 Vs Seis do Nadal Celso Emilio 61

Hora: domingo 19 ás 11:00 h. Lugar: Divino Maestro (Ourense)

XORNADA 2ª E 3ª DIVISIÓNS E MINI: XORNADA 18 E 19 DE FEBREIRO

.

 

Sénior Masculino (Liga 3ª División - 16ª xornada)

 

- CB Caselas 47 Vs Restaurante O Lagar Seis Nadal 58

Hora: sábado 18 ás 16:00 h. Lugar: P. Municipal (Salceda)

 

Sénior Feminino (Liga 2ª División - 14ª xornada)

 

- CB Redondela 37 Vs Seis do Nadal - Coia 48

Hora: sábado 18 ás 16:00 h. Lugar: A Marisma (Redondela)

 

Júnior Masculino (Liga 2ª División - 15ª xornada)

 

- Seis do Nadal - Coia 57 Vs PBB "A" 48

Hora: venres 17 ás 20:15 h. Lugar: Pavillón Balaídos (Vigo)

 

- CB Baiona Torvigo 49 Vs Seis do Nadal "B" 44

Hora: domingo 19 ás 19:45 h. Lugar: P. Municipal (Baiona)

 

Júnior Feminino (Liga 2ª División - 16ª xornada)

 

- Seis do Nadal Illas Cíes 15 Vs Compañía de María 84

Hora: domingo 19 ás 10:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Cadete Masculino (Liga 2ª División - 12ª xornada)

 

- Seis do Nadal - Coia 62 Vs Novobásket Amarillo 44

Hora: sábado 18 ás 12:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

- IES Rosais 2 27 Vs Seis do Nadal "B" 80

Hora: sábado 18 ás 12:00 h. Lugar: Pavillón Berbés (Vigo)

 

- Apóstol 83 Vs Divina Pasotora Seis do Nadal 66

Hora: sábado 18 ás 11:00 h. Lugar: Colexio Apóstol (Vigo)

 

Cadete Feminino (Liga 2ª División - 14ª xornada)

 

- Decomar Seis do Nadal 62 Vs PBB "B" 19

Hora: domingo 19 ás 12:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Infantil Feminino (Liga 2ª División 2ª Fase - 5ª xornada)

 

- CB Baiona Torvigo 51 Vs Seis do Nadal Celso Emilio 23

Hora: sábado 18 ás 10:00 h. Lugar: Pav. Municipal (Baiona)

 

Alevín Masculino (Liga Zonal DVB 2ª Fase - 2ª xornada)

 

- Seis do Nadal - Coia Vs Novobásket Naranja

(Aprazado)

 

Benxamín Masculino (Liga Zonal DVB 2ª Fase - 5ª xor.)

 

- Compañía de María Verde 6 Vs Sivsa Seis do Nadal 57

Hora: sábado 18 ás 12:30 h. Lugar: Col. Cía María (Vigo)

 

- Basketgal Obradoiro 38 Vs Seis do Nadal "B" 28

Hora: sábado 18 ás 16:30 h. Lugar: Col. Los Sauces (Vigo)

FOTOS LIGAS LINCO CONCELLO DE VIGO 2017: VENRES 17 DE FEBREIRO

3ª XORNADA LIGA LINCO CONCELLO DE VIGO 2017

.

.

 

 

 

 

 

2ª XORNADA LIGA LINCO XL CONCELLO VIGO 2017

.

.

.

XORNADA LIGAS LINCO CONCELLO VIGO 2017: VENRES 17 DE FEBREIRO

..

Categoría Premini (3ª xornada Liga LINCO)

.

Data: venres 17 ás 16:20 h. Lugar: Pavillón de Navia

- Os Catoirenses Navia 2 Vs Os Pozos Seis do Nadal 12

- Os Lucenses Doutro Fléming 14 Vs Os Esturáns C. Emilio 4

- As Fraguas Seis do Nadal 14 Vs Os Lalinenses Balaídos 10

- Os Cuntenses D. Fléming 10 Vs Os Moañenses Laxeiro 0

 ..

Data: venres 17 ás 16:45 h. Lugar: Pavillón de Navia

- Os Catoirenses Navia 10 Vs Os Esturáns Celso Emilio 14

- Os Pozos do Seis Nadal 10 Vs Os Lalinenses Balaídos 20

- Os Lucenses D. Fléming 12 Vs Os Moañenses P. Laxeiro 2

- As Fraguas Seis Nadal 16 Vs Os Cuntenses D. Fléming 6

.

Categoría Mini (3ª xornada Liga LINCO)

.

Data: venres 17 ás 17:10 h. Lugar: Pavillón de Navia

- Os Marinenses Balaídos 12 Vs Os Limiaos Navia 14

- Os Salvaterrenses Balaídos 22 Vs Os Ferroláns Laxeiro 12

- Os Porriñeses D. Fléming 18 Vs As Torres Seis Nadal 14

 .

Data: venres 17 ás 17:35 h. Lugar: Pavillón de Navia

- Os Marinenses Balaídos 14 Vs Os Ferroláns P. Laxeiro 22

- Os Limiaos Navia 16 Vs As Torres Seis do Nadal 20

- Os Salvaterrenses Balaídos 16 Vs Os Porriñeses Fléming 6

12.

Categoría Infantil/Cadete (2ª xornada Liga LINCO XL)

.

Data: venres 17 ás 18:05 h. Lugar: Pavillón de Balaídos

- Os Catro Camiños Seis Nadal 14 Vs Valgueses Balaídos 4

 

Data: venres 17 ás 18:15 h. Lugar: Pavillón de Balaídos

- Os Rianxeiros Balaídos 8 Vs Os Fradeses Balaídos 8

 

Data: venres 17 ás 18:25 h. Lugar: Pavillón de Balaídos

- Os Valgueses Balaídos 8 Vs Os Miñenses Balaídos 4

 

Data: venres 17 ás 18:35 h. Lugar: Pavillón de Balaídos

- Os Fradeses Balaídos 6 Vs Os Catro Camiños Seis Nadal 8

 

Data: venres 17 ás 18:45 h. Lugar: Pavillón de Balaídos

- Os Miñenses Balaídos 4 Vs Os Rianxeiros Balaídos 10